SpamBrain: Google algoritmus bojujúci proti nekvalitnému obsahu a neprirodzeným spätným odkazom

seoanalyzy 20. marca 2023 0 Komentáre

Google na sklonku roka 2022 výrazne vylepšil algoritmus, ktorý dokáže odhaliť spamerov, ich neprirodzené linkbuilding stratégie a Black Hat SEO techniky. Ide o SpamBrain systém, ktorého snahou je zlepšiť kvalitu výsledkov vo vyhľadávaní na globálnej úrovni a vo všetkých jazykoch.

 

Zdroj foto: Pixabay.com

Najznámejšie Google algoritmy

Google v priebehu rokov vyvinul mnoho rôznych algoritmov a metód na hodnotenie stránok, textu, obrázkov, alebo detekciu spamu. K najznámejším patria Google Penguin, Google Panda, Rank Brain a najnovšie sa výrazne rozvinul tiež SpamBrain. Všetky sa takzvane učia z webových stránok a časom sa zlepšujú. 

Ako funguje algoritmus SpamBrain?

Tento systém ochrany pred spamom pomocou umelej inteligencie s vysokou presnosťou zneškodňuje všetky neprirodzené spätné odkazy. Dokáže tiež odhaliť weby, ktoré ich nakupujú alebo weby, slúžiace len na účel umiestňovania linkov. 

Najnovšia aktualizácia SpamBrain je snahou o zlepšenie kvality výsledkov vyhľadávania na globálnej úrovni. 

Čo sa zmenilo alebo najnovšie aktualizácie

Hoci bol SpamBrain uvedený na trh už v roku 2018, na skutočne efektívne obdobie si musel počkať. V roku 2021 identifikoval takmer šesťkrát viac spamových stránok ako v roku 2020. V rovnakom roku tiež eliminoval spam o 70 až 75 percent. Až sa mu podarilo dosiahnuť 99 percent výsledkov vo vyhľadávaní bez spamu. 

V druhej polovici októbra 2022 uzrela svetlo sveta prvá z tohoročných aktualizácii SpamBrain. Mala vplyv na všetky jazyky a dotýkala sa obsahu ako takého. A čo z toho vyplývalo pre webstránky? Treba vytvárať taký obsah, ktorý kladie používateľa na prvé miesto a budete „safe” 🙂

V polovici decembra 2022 zase prišla aktualizácia, ktorá bude zaujímať všetkých tých, pohybujúcich sa na poli linkbuildingu. Je zameraná na boj proti neprirodzeným spätným odkazom. Vylepšila sa detekcia webových stránok, kupujúcich linky, a webových stránok, ktorých jediným účelom je umiestňovanie backlinkov. Takže na kóšer” linkbuilding stratégii záleží zase o niečo viac. Google si na vás posvieti.

Prečo sa oplatí sledovať Google zmeny a dodržiavať všetky pravidlá?

Pokiaľ budete spĺňať pokyny Google, ľahšie sa dostanete v SERP-e na popredné priečky. Takisto vám riadenie sa pravidlami môže vyslúžiť vyššiu organickú návštevnosť. Spamové a Black SEO techniky dlhodobo nikam nepovedú, preto zabudnite na prepĺňanie textov kľúčovými slovami, skrytý text či linkfarmy. S tým sa už dnes ďaleko nedostanete. Google roboty sú stále inteligentnejšie a uprednostňujú kvalitu pred kvantitou. 

Zamýšľate sa nad vhodnou linkbuilding stratégiou? Nechcete si u Google nič pokaziť a pritom dosiahnuť skvelé SEO výsledky? Radi by ste si nejaké veci overili u profesionálov? Obráťte sa na našich SEO špecialistov a spoločne si na vaše otázky posvietime na našej prvej konzultácii zdarma. Následne sa vieme dohodnúť na ďalšom postupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *