Ako vám pomôžu longtaily v SEO a marketingu na ceste k zákazníkom?

seoanalyzy 8. marca 2023 0 Komentáre

Longtaily nie sú len také obyčajné kľúčové slová v texte. Majú jednu veľkú výhodu. Sú konkrétnejšie. A vďaka tomu zasiahnu vhodnejšiu skupinu používateľov. Prinesú tiež relevantnejšie prekliky i konverznejších zákazníkov. Škoda to nevyužiť.

kruhy s marketinogovymi oblastami Zdroj foto: Pixabay.com

V čom sú longtaily iné od bežných kľúčových slov?

Longtaily v marketingu označujú špecifickejší typ kľúčových slov – skupinu viacerých výrazov, konkrétnejšie, cielenejšie. 

Hoci ich menšia vyhľadávanosť sa môže spočiatku javiť ako nevýhoda, ich presnosť a menšia konkurenčnosť to vyvážia. 

Navyše, keď sa nad tým viac zamyslíte, takáto skupina kľúčových slov v texte dokopy dosahuje rovnaké čísla vyhľadávanosti ako všeobecné kľúčové slovo osamote. Niekedy i vyššie…

Ako zistiť longtailové kľúčové slová?

Azda najjednoduchším spôsobom, ako zistiť túto kategóriu kľúčových slov, je použitie Google našepkávača, ktorý vám po zadaní časti slova alebo dotazu zobrazí ďalšie podobné možnosti. Či už priamo v poli vyhľadávača alebo pod výsledkami vyhľadávania

Ale rovnako tak sa k nim viete dostať prostredníctvom analýzy kľúčových slov cez nástroje Google Keyword Planner alebo Marketing Miner, keď stavíte na rozvinutejšie výrazy alebo konkrétnejšie výrobky či služby.

Čo vám môžu priniesť longtaily?

Ich konkrétnosť vám zabezpečí presnejšie zacielenie na potenciálnych klientov. Títo sú ďalej v nákupnom cykle, presne vedia, o aký produkt/ službu majú záujem, a preto sú o niečo ochotnejší nakúpiť. Následne vďaka takýmto kľúčovým slovám, zapracovaným v texte stránok, článkov či reklám, môžete sledovať aj vyšší konverzný pomer. 

Spojenie viacerých vyhľadávaných výrazov do longtailov a ich vhodné zakomponovanie do textov vám takisto môže zvýšiť organickú i platenú návštevnosť stránky.

Okrem toho sa vďaka longtailom vyhnete vysokej konkurenčnosti, s čím sa pri bežných jedno-dvojslovných kľúčových slovách môžete stretnúť pomerne často. 

No a do tretice, pri PPC reklamách na týchto slovách výrazne ušetríte, keďže ceny za preklik sú vďaka menšej miere bidovania výrazne nižšie.

Ako používať longtaily?

Používajte longtaily ako podporu pre hlavné kľúčové slová na podstránkach, v textoch interných i externých článkov, reklamných kampaniach a získate vyššiu návštevnosť, relevantnejšie prekliky, viac skutočne zainteresovaných zákazníkov, ktorí vám prinesú reálne konverzie. Skvelým spôsobom je používať tieto kombinácie / skupiny výrazov aj v nadpisoch a title, nielen niekde uprostred textu. Aby ste zacielili na čo najväčšie množstvo dopytov pekne zhora 🙂

I keď sa vám spočiatku môže zdať, že je trochu komplikovanejšie v rámci analýzy kľúčových slov nájsť tie správne longtaily vo vašom odvetví, prínos pre SEO a marketing je tu značný. Táto nadštandardná práca isto bude stáť za to. 

Potrebujete poradiť práve s kľúčovými slovami v texte alebo longtailmi? Nechcete na poli SEO nič zanedbať a zišli by sa vám usmernenia odborníkov? Obráťte sa na našich špecialistov. Ideálne, ak využijete možnosť konzultácie zdarma, na ktorej spolu preberieme vaše hlavné problémy, predstavy a dohodneme sa na ďalšom postupe.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *