Black hat SEO techniky: ktoré sú najznámejšie a ako môžu poškodiť váš web?

seoanalyzy 23. októbra 2022 0 Komentáre

Ide o SEO techniky s cieľom zlepšenia pozícií v SERP-e, avšak za pomoci zakázaných taktík, resp. proti pravidlám Google. Webová stránka, ktorá ich používa, môže byť penalizovaná, až úplne vymazaná z výsledkov vyhľadávania. Pre zaujímavosť, opakom black hat SEO je white hat SEO s cieľom poskytnúť používateľom čo najlepší obsah a zážitok na stránke.

Ako (ne)fungujú black hat SEO techniky

Využívajú techniky, ktoré sa páčia botom. Na prínosnosť stránky a celkového obsahu pre užívateľov kašlú. Často sú pomerne agresívne, preto black hat SEO taktiky nemajú dlhodobý pozitívny účinok na pozíciu webu v indexe Google. Je len otázkou času, kedy vyhľadávač zistí, že sa porušujú pravidlá a príde penalizácia. Keďže black hat SEO je vyslovene v rozpore so zmluvnými podmienkami vyhľadávačov, pri ich používaní riskujete úplné zakázanie zobrazovania vašich stránok medzi výsledkami vyhľadávania.

Najznámejšie black hat SEO techniky

Keyword stuffing

Doslova preplnenie textu kľúčovými slovami, príliš časté spomínanie vybraných na webe.  

Cloaking

Užívateľom sa zobrazuje iný obsah alebo URL adresy ako search engine botom.

 

Gateway pages

Presmerujú návštevníka na novú stránku bez toho, aby odpovedali na jeho vyhľadávací dopyt.

 

False rich snippets

Ide o nepravdivé štruktúrované dáta. Napríklad písanie fakeových dobrých recenzií.

 

Link farmy

Sieť webov, ktoré na seba navzájom odkazujú za účelom zvýšenia SEO rankingu. Väčšina z nich je vytvorená prostredníctvom automatizovaných programov a služieb. Ide o formu spamovania indexu webového vyhľadávača (spamdexing).

K ďalším pomerne častým black hat SEO technikám potom ešte patria prelinky na stránky s nerelevantným obsahom, vkladanie nesúvisiacich kľúčových slov do textu, duplicity, neviditeľný text (čitateľný len pre vyhľadávače), či spamovanie v komentároch.

 

Ako sa brániť voči black hat SEO technikám?

Azda najlepšou prevenciou je pravidelný monitoring a analýza vášho odkazového portfólia i návštevnosti. Ak už na niečo nekalé prídete, prvým krokom by malo byť kontaktovanie danej stránky. Pokiaľ budete v tomto prípade neúspešní, ostáva už len informovať vyhľadávacie nástroje. Prostredníctvom formulárov. Nahlásiť stránku, ktorá sa správa podozrivo môžete napríklad prostredníctvom tohto reportu.

 

Stretli ste sa už s takýmito SEO taktikami? Poškodili negatívne váš web, prípadne sa chcete vyhnúť tomu, aby ste sa s niečím takým museli potýkať? Obráťte sa na našich SEO špecialistov. Využite našu konzultáciu zdarma a rozbehnite váš online biznis bezpečne tým správnym smerom.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *