5 Top SEO nástrojov pre váš online biznis za rok 2022

seoanalyzy 2. januára 2023 0 Komentáre

Ideálny SEO nástroj pre agentúru, jednotlivcov či majiteľov e-shopu? Chcete sa utvrdiť v tom, že používate najlepšie na trhu, alebo by ste radi prešli na niečo nové? Pozrite si prehľad tých naj za posledné obdobie. Marketing Miner, Screaming Frog a ďalšie SEO nástroje, ktoré sú aktuálne špičkou.

Zdroj foto: Pixabay.com

 

1. Marketing Miner – umožní hromadné spracovanie dát v cloude

Ide o český SEO nástroj, existujúci od roku 2015. Jeho služby sa delia do štyroch cenových taríf, pričom maximálny počet merateľných projektov je 20. Pre malé weby je tu i cesta používať nástroj v okresanej forme zadarmo. Marketing Miner pozostáva z viac ako 40 minerov (Keyword Miner, Domain Miner…). 

Azda najväčšou devízou tohto SEO nástroja je hromadné spracovanie dát v cloude, vďaka ktorému ušetríte čas, nervy i financie. Na výstupný report netreba čakať, info o dokončení príde mailom.

Analyzujte naraz až 100-tisíc kľúčových slov, domén alebo URL. Na to, aby ste zistili komplexné informácie o kľúčových slovách a dôležitých SEO metrikách vám postačí jeden klik. O ostatné sa postará viac ako 12 nástrojov. 

Marketing Miner vám pomôže aj pri SEO audite. Bude naozaj podrobný. Viac než 20 nástrojov skontroluje stavové kódy, funkčnosť odkazov, rýchlosť načítania, indexáciu. Máte pod lupou tiež pozície kľúčových slov vo vyhľadávači a dá sa nastaviť aj monitorovanie pozícií až pre 5 konkurentov. 

Takisto si viete odsledovať zmienky o vašej značke, konkurentoch a kľúčových slovách. Prostredníctvom upozornenia e-mailom. Nástroj Marketing Miner skvele poslúži i pri linkbuildingu. Pomôže vám nájsť stránky vhodné na umiestnenie spätného odkazu. 

 

2. Mangools – prezradí vám šance úspechu v SERP-e

Ide o slovenský SEO nástroj, pôsobiaci na trhu od roku 2014. Svoje služby delí do troch taríf s rôznymi možnosťami. Zadarmo si ho viete otestovať počas 10 dní trial verzie. Mangools sa rozdeľuje do piatich sekcií, pričom každá má svoju funkciu (KWFinder, SERPChecker, SERPWatcher, LinkMiner a SiteProfile). 

Zameriava sa najmä na analýzy kľúčových slov, spätných odkazov a SERP-u. Poteší najmä špeci funkcia pri analýze kľúčových slov, ktorá okrem iného dokáže predpovedať, aké ťažké bude dostať sa na konkrétne pozície. Využite tiež analýzy spätných odkazov. Vyhodnoťte ich silu, kontrolujte.

Vďaka prívetivému používateľskému rozhraniu dokážete používať tento SEO nástroj aj keď nie ste zrovna odborníkom. Oceníte tiež skutočnosť, že viete byť v obraze, čo sa týka aktuálnych rebríčkov, už za 30 sekúnd. Neujdú vám tak žiadne výrazné prepady, ale naopak, ani denné úspechy. 

 

3. Google Search Console – sprostredkovateľ medzi vašou stránkou a vyhľadávačom

Je jedným zo základných a pritom najsilnejších bezplatných nástrojov pre SEO, ktorý sa jednoznačne oplatí mať „spojazdnený” a vedieť v ňom pracovať. Prinesie vám užitočný prehľad o tom, ako Google hodnotí vaše stránky. 

Okrem toho pomôže merať návštevnosť a výkonnosť webu vo vyhľadávaní, opraviť problémy a zabezpečiť, aby vaša stránka v SERP-e vynikla. Viete skontrolovať stav pokrytia indexu a uistiť sa, že Google vidí najaktuálnejšiu verziu vášho webu. Pomocou emailových upozornení sa dozviete o možných problémoch.

Google Search Console ukazuje tiež, ako je na tom vaša webová stránka pri vyhľadávaní kľúčových slov a fráz (zobrazenia, kliknutia, pozície, CTR). Monitoruje externé prepojenia, dajú sa tu testovať mapy stránok a roboty, umožňuje prepojenie s Google Analytics…

 

4. Screaming Frog – preskenuje vaše stránky, nájde a definuje chyby

Ďalší „must have” nástroj, ktorý vám pomôže so SEO optimalizáciou webstránok. Prehľadáva ich na podobnom princípe ako indexovacie roboty Google. Vďaka Screaming Frog si môžete skontrolovať web z technického a obsahového hľadiska. Bezplatná verzia umožňuje prehliadať maximálne 500 stránok webu. S platenou verziou je počet neobmedzený.

Poskytne detailné údaje a posvieti si na konkrétne problémy s URL. Avšak, umožňuje diagnostiku aj ďalších častí webu, ako sú  interné a externé odkazy, stavové kódy HTTP, titulky, meta popisky, či obrázky. Zhromažďuje kľúčové údaje a umožňuje analyzovať výsledky. Prostredníctvom SEO nástroja Screaming Frog nájdete nefunkčné odkazy, chyby stránok a prídete na možnosti opráv.

 

5. PageSpeed Insight – na rýchlosti záleží, i v SEO

O tom, že rýchlosť stránky je jedným z najdôležitejších SEO faktorov, sme už písali vo viacerých článkoch. Pokiaľ si chcete overiť, ako na tom ste, čo sa týka celkovej výkonnosti webu pre desktop i mobilné zariadenia, stavte na PageSpeed Insight. Tento free SEO nástroj od Google obsahuje parametre Core Web Vitals, ktoré sa od roku 2021 stali dôležitými hodnotiacimi kritériami pre umiestnenie v SERP-e. Konkrétne najviac záleží na nasledovných metrikách: 

  • Largest Contentful Paint (rýchlosť načítania a bod, v ktorom je vykreslený hlavný obsah),
  • First Input Delay (meranie odozvy používateľa a zaťaženie webu), 
  • Cumulative Layout Shift (vizuálna stabilita).

Prehľad Google PageSpeed Insights tiež obsahuje veľmi podrobné odporúčania, ako vylepšiť svoj web.

 

Ste stále „na vážkach”, ktoré zo SEO nástrojov si vybrať? Prípadne potrebujete pomoc s ich používaním? Obráťte sa na našich SEO špecialistov. Využite možnosť konzultácie zdarma a spoločne sa pozrieme, čo a ako najlepšie využiť pre váš online biznis.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *