4 užitočné Google rozšírenia pre SEO špecialistu, ktoré sa oplatí používať

seoanalyzy 19. decembra 2022 0 Komentáre

Okrem SEO nástrojov, ktoré si zväčša musíte platiť, oceníte pri pravidelných analýzach aj rôzne Google Chrome rozšírenia. Ich výhodou je okrem iného i skutočnosť, že sú zadarmo. Pozrime sa na niektoré z nich, ktoré šetria čas a prinášajú užitočné funkcie pre vaše lepšie SEO výsledky.

Zdroj foto: Pixabay.com

 

1. Detailde SEO Extension – prehľad štruktúry stránky a SEO parametrov

Pomocou tohto free rozšírenia Google Chrome získate jedným kliknutím užitočné prehľady, potrebné pre každodennú analýzu či pravidelný SEO audit.  Upravujete prostredníctvom neho dôležité SEO parametre ako sú title a meta description. Posvietite si na štruktúru stránky, nadpisy, písmo, úroveň optimalizácie. Pomocou Deatilde SEO Extension tiež odhalíte nofollow odkazy, duplicity textu a prípadné kopírovanie vášho obsahu konkurenciou. Ušetrite hodiny vášho času stráveného prehľadávaním zdrojového kódu stránky. Namiesto toho sa spoľahnite na toto rozšírenie. 

 

2. Redirect Path – šikovné preverenie URL

Bezplatné rozšírenie Google Chrome môžete použiť na rýchlu kontrolu presmerovania URL. Redirect Path vám prezradí, kam vedú a nahlási stavové kódy (301, 302, 404, 500). V doplnku Cesta presmerovania nájdete aj ďalšie hlavičky HTTP ako sú typy serverov, IP adresa, značky X-Robots, cookies, caching. Prináša tiež detekciu JavaScript a Meta presmerovaní. Skrátka, vďaka tomuto rozšíreniu budete mať všetky potrebné informácie ohľadom URL na jednom mieste.

 

3. SEO Mignon – užitočné prehľady a kontroly

Google rozšírenie SEO Mignon pomôže pri pravidelných aktivitách ako sú napríklad komplexný on-page SEO audit, či kontrola vyplnenia dôležitých SEO parametrov (title či meta description). Ďalej prináša prehľad a kontrolu funkčnosti odkazov (externých i interných), náhľad SERP-u, či výsledkov pre dané kľúčové slovo. SEO Mignon vám nájde i všetky presmerovania URL. Viac než dosť užitočných funkcií pod jednou bezplatnou strechou, čo poviete?

 

4. Windows Resizer – testovanie responzivity

Responzivita zohráva veľmi dôležitú úlohu na poli používateľskej skúsenosti a tým pádom i v SEO. Patrí k hlavným hodnotiacim faktorom Google. Preto určite uvítate Windows Resizer, prostredníctvom ktorého zistíte, ako sa vaša stránka zobrazuje na rôznych zariadeniach. Stačí, ak si po načítaní webovej stránky rozkliknete rozšírenie, vyberiete zariadenie alebo rozlíšenie, ktoré chcete otestovať, a je to. Máte k dispozícii náhľad zo strany používateľa daného zariadenia. Môžete si tu overiť aj zobrazenie stránky v prípade rotácie.

Pracujete na webe, či e-shope a zišla by sa vám pomoc so SEO? Nielen prostredníctvom nástrojov a Google rozšírení? Obráťte sa na našich SEO špecialistov. Poradia, vysvetlia, usmernia. Využite možnosť našej konzultácie zdarma a spoločne posunieme váš online biznis vpred.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *