3 výkonné On-page optimalizácie na zvýšenie výkonu obsahu

seoanalyzy 14. júla 2022 0 Komentáre

On-page SEO zahŕňa všetky SEO aktivity, ktoré sa realizujú priamo na vašom webe. Zapracovanie kľúčových slov do textu, nadpisov H1, H2, H3…, title a meta description, URL, alt tagy pri obrázkoch… Rovnako sem patrí tvorba blogu a celkovo nového obsahu, interný linkbuilding. V rámci On-page SEO sa tiež staráme o technickú stránku webu – rýchlosť, responzívnosť, štruktúra, bezpečnosť… Toto by sme mali všeobecne, no čo konkrétne navyše viete spraviť špeciálne pre zvýšenie výkonu obsahu? Máme pre vás 3 tipy.

 

 

1. Formátujte obsah pre užívateľov i roboty

Ľudia preferujú texty, ktoré môžu rýchlejšie „zoskenovať”, nájsť tam určité oporné body pre lepšiu orientáciu. O tom, že to takto robia aj Google roboty, ani nehovoríme… „Rozbite” nudný celistvý text na odseky, predeľte ho podnadpismi (H2, H3, H4), pridajte odrážkové zoznamy. Nezabudnite do jednotlivých odsekov zakomponovať kľúčové slová. Občas text takisto spestrite otázkou a na záver vytvorte krátky a výstižný call to action pre maximálny zisk konverzií. No a pre Google roboty nezabudnite na SEO meta data. Správne vyplňte title i meta description (v požadovanej dĺžke a s kľúčovým slovom).

 

2. Optimalizujte odporúčané úryvky

Odporúčané úryvky alebo Featured Snippet výrazne ovplyvňujú vašu organickú návštevnosť i mieru prekliku (CTR). Ide o zvýraznený prvok vyhľadávania, ktorý sa zobrazuje na prvej pozícii v službe Google. Spravidla obsahuje úryvok textu z vašej webovej stránky. Nemusí však ísť len o obyčajný text s kľúčovým slovom. Viete ho spraviť príťažlivejší napríklad vložením zoznamu alebo tabuľky, dokonca obrázkov. 

A vedeli ste, že Featured Snippet zaberá na stránke s výsledkami vyhľadávania oveľa viac miesta než bežný výsledok vyhľadávania? Naproti klasickým 100 pixelom je to v tomto prípade až 450 pixelov. Takže sa určite oplatí sa v rámci On-page SEO aktivít pohrať sa s odporúčaným úryvkom a trochu ho SEO i UX optimalizovať.

 

3. Popracujte na sekcii FAQ

Každý web by mal počítať so sekciou FAQ, zodpovedajúcou najčastejšie otázky užívateľov. Okrem toho, že zvyšuje dôveryhodnosť a šetrí vám čas znižovaním počtu e-mailov, správ a telefonátov, pomáha i so SEO. Môže vám priniesť vyššie CTR (miera prekliku). Rozviňte odpovede na horúce otázky návštevníkov do rozsiahlejšieho textu, zapracujte tam kľúčové slová i s prelinkom. Máte nejaký starší obsah, ktorý by sa hodil ako odpoveď na jednu z vynárajúcich sa otázok? Neváhajte, zrecyklujte ho sem. 

 

Zamýšľate sa nad konkrétnymi On-page či Off-page SEO aktivitami a váhate, do ktorých z nich sa pustiť a v akom poradí? Potrebujete pomôcť so SEO stratégiou celkovo? Neváhajte sa obrátiť na našich SEO špecialistov. Využite možnosť našej konzultácie zdarma a spoločne niečo pre váš online biznis vymyslíme 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *